Logo Voltrog

25 lat na rynku

O firmie

Firma VOLTROG Sp. z o.o. założona została w 1999 r., w chwili powstania zajmowała się wyłącznie obsługą serwisu gwarancyjnego transformatorów dla renomowanych ich producentów, w późniejszym etapie zaczęto wdrażać rozwiązania technologiczne w głównej mierze dotyczące rozkroju materiałów elektroizolacyjnych miękkich i twardych. Dzięki naszemu doświadczeniu w serwisie i naprawach transformatorów jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom optymalne, nowoczesne rozwiązania izolacyjne do tych urządzeń, a także innych maszyn elektrycznych.

Materiały elektroizolacyjne nowej generacji

Zajmujemy się produkcją i dystrybucją materiałów elektroizolacyjnych nowej generacji. Dostarczamy laminaty i izolatory twarde wiodących producentów, takich jak m.in. DuPont® (Mylar, folia kaptonowa). Wśród naszych laminatów elektroizolacyjnych giętkich znajdziesz wyroby odpowiednie do stosowania w transformatorach i silnikach elektrycznych, takie jak:

Laminaty, w zależności od rodzaju, są dostarczane są w rolkach, w postaci rurek (papier DDP) bądź w arkuszach (preszpan).

Materiały izolacyjne - twarde

Nasza oferta obejmuje także materiały elektroizolacyjne twarde, wykorzystywane przede wszystkim jako materiały konstrukcyjne o własnościach elektroizolacyjnych, stosowane do budowy elementów statycznych transformatorów, silników elektrycznych czy rozdzielni elektroenergetycznych. Z oferowanych przez nas twardych materiałów izolacyjnych można wykonywać również przegrody w urządzeniach niskich i średnich napięć, a także elementy szynoprzewodów. Dysponujemy następującymi wyrobami:

Produkty dopasowane do Twoich potrzeb

W zależności od potrzeb Klienta, dostarczamy nasze materiały elektroizolacyjne twarde w różnych formach – np.bakelit jako płyta bądź rurka czy płyty elektroizolacyjne i profile szkło-epoksydowe docięte na wymiar. Jeśli potrzebujesz niestandardowych rozwiązań izolacyjnych, skorzystaj z naszych usług – dostarczymy Ci wyroby, dopasowane do Twoich potrzeb.

Dostarczamy również szeroką gamę elementów śrubowych, takich jak m.in. śruby, podkładki, nakrętki, pręty gwintowane, nity, nitonakrętki, wkręty, tarcze ścierne czy osprzęt do lin. Wykonujemy także:

  • Cięcie plazmą
  • Cięcie laserem
  • Cięcie wodą

Wysokiej jakości śruby i izolatory

Zajmujemy się produkcją różnego rodzaju śrub według wymagań klienta jak również znormalizowanych jednostek. Produkujemy zestawy izolacyjne do transformatorów rozdzielczych. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy COVEME - producenta folii elektroizolacyjnych z dodatkiem włóknin i papieru aramidowego (NOMEX DuPont®). W naszej ofercie można znaleźć również pełną paletę izolatorów żywicznych i układów pomiarowych firmy GEORG JORDAN, której również jesteśmy autoryzowanym i jedynym w Polsce przedstawicielem handlowym. W 2009 roku firma wdrożyła i stosuje system ISO 9001 certyfikowany przez uznaną w świecie jednostkę TUV NORD.